Konstrukcja plot plastykowe na plot i bramę ze sztachetek nie zada zezwolenia na budowę ani komunikowania tego faktu do urzędu prócz wyjątkowych przypadków.

Stawianie plot Winylowe na plot i bramę ze sztachetek nie potrzebuje zezwolenia na to ani zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu z wyjątkiem kilku wypadków.

Sztachetki z Winylu na plot i furtkę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m budowane miedzy dwoma ościennymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności formalnych. Dotyczy to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów blisko dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy plotki z plastyku na plot i bramę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia winno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę zrealizowania jego instalacji oraz proponowany termin zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dodać deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych i o ile jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania plotki Winylowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa zadane są specjalne uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce zjazdu.

Budowę płotu wolno zacząć po 30 dobach od zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, jak projektowane balustrady PVC na plot i furtę ze sztachetek jest niekompatybilne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej drogi. W sytuacji gdy przewidywane balustrady z Winylu na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowaprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie rozpoczęcia prac przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku chęci postawienia ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s