Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety z drewna ekspresowo się zużywają oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów odmiana płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s